Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

CośCzerwone bucikiDziewczynka z zapałkamiDzwony
Historia rokuKrasnoludekKrólowa śnieguKwiaty Idalki
LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczory

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Fryderyk Hölderlin
- Frances Hodgson Burnett
- Aleksander Brückner
- Jan Kasprowicz
- Maria De La Fayette
- Johann Wolfgang von Goethe
- Anatole le Braz
- Henry Bataille
- Marija Konopnicka
- Karl Gjellerup


Polecamy:

Złote sidła
Order
pontorson
Dyrektor pod kanapą
Do Kreolki
Gdy śliczna Panna
świat
Oddźwięki
Piękno
Sekret

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Léon Deubel, Pedro Calderón de la Barca, Jan Kasprowicz, Guillaume Apollinaire, René Descartes, brak, Stanisław Korab-Brzozowski, Hans Christian Andersen, Max Dauthendey, Julius Hart, Adam Asnyk, Rudyard Kipling, Fryderyk Hölderlin, Joseph Conrad, Bolesław Prus, Konstanty Gaszyński, Joachim Gasquet, Charles Cros, Aloysius Bertrand, Stefan Grabiński, Henry Bataille, Jean-Marc Bernard, Charles Guérin, , E. T. A. Hoffmann, Francis Jammes, Honore de Balzac, Fagus, Alter Kacyzne, Casimir Delavigne, Aleksander Dumas, James Oliver Curwood, Dōgen Kigen, Seweryn Goszczyński, Fryderyk Hebbel, Tadeusz Boy-Żeleński, Stefan George, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Denis Diderot, Louis Gallet, Théodore de Banville, Miguel de Cervantes Saavedra, Louis le Cardonnel, Anatole le Braz, Homer, Max Elskamp, Theodor Däubler, Rudolf G. Binding, Antonina Domańska, Johann Wolfgang von Goethe, nieznany, Marija Konopnicka, Anatol France, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Stanisław Brzozowski, Maria Dąbrowska, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Tristan Derème, Zygmunt Gloger, Antoni Czechow, Jacob i Wilhelm Grimm, Anton Czechow, Hugo von Hofmannsthal, Wiktor Gomulicki, George Gordon Byron, Aleksander Fredro, Michał Bałucki, Charles Baudelaire, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Deotyma, Frances Hodgson Burnett, Björnstjerne Björnson, Aleksander Brückner, Daniel Defoe, Charles Baudlaire, Maria Konopnicka, Marceline Desbordes-Valmore, Władysław Anczyc, Alfred Jarry, Klemensas Junoša, Maria De La Fayette, Anatole France, Karl Gjellerup, Gustave Kahn, Eurypides, Wiktoras Gomulickis, Michaił Bułhakow, Franciszek Karpiński, Wincenty Korab-Brzozowski, Alojzy Feliński, Andrzej Frycz Modrzewski, Józef Czechowicz,

Producent szamb betonowych i innych prefabrykatów:
http://biznesolawa24hat.eu
Jímky Středočeský kraj - spolehlivé řešení na
© 2015 Zbiór książek.