Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

CośCzerwone bucikiDziewczynka z zapałkamiDzwony
Historia rokuKrasnoludekKrólowa śnieguKwiaty Idalki
LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczory

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Tristan Derème
- Konstanty Gaszyński
- Homer
- Karl Gjellerup
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Daniel Defoe
- Jan Kasprowicz
- Théodore de Banville
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Anatole le Braz


Polecamy:

Bursztyn, żyto dojrzałe
Dziewczę ze Słonecznego Wzgórza
elegia uśpienia
Młyn na wzgórzu
Jezus malusieńki
Coś
Kameleon
Pożegnanie z Lindorą w górach
Robinson Crusoe
Smutek księżyca
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Stefan George, Stefan Grabiński, Theodor Däubler, Anton Czechow, Daniel Defoe, brak, Wiktoras Gomulickis, Marceline Desbordes-Valmore, Karl Gjellerup, Deotyma, Frances Hodgson Burnett, Francis Jammes, James Oliver Curwood, , Björnstjerne Björnson, Fryderyk Hebbel, Zygmunt Gloger, Stanisław Korab-Brzozowski, Fryderyk Hölderlin, Dōgen Kigen, Anatol France, Théodore de Banville, Hans Christian Andersen, Aleksander Brückner, Anatole France, Marija Konopnicka, Jacob i Wilhelm Grimm, Charles Guérin, Alter Kacyzne, Rudyard Kipling, Léon Deubel, Joseph Conrad, Max Elskamp, Pedro Calderón de la Barca, Aloysius Bertrand, Charles Cros, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Anatole le Braz, Miguel de Cervantes Saavedra, Konstanty Gaszyński, Józef Czechowicz, Aleksander Dumas, nieznany, René Descartes, Alfred Jarry, Charles Baudlaire, Maria Dąbrowska, Gustave Kahn, Louis Gallet, Władysław Anczyc, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Julius Hart, Bolesław Prus, Aleksander Fredro, Honore de Balzac, E. T. A. Hoffmann, Maria Konopnicka, Charles Baudelaire, Maria De La Fayette, Jan Kasprowicz, Henry Bataille, Max Dauthendey, George Gordon Byron, Casimir Delavigne, Eurypides, Hugo von Hofmannsthal, Guillaume Apollinaire, Homer, Johann Wolfgang von Goethe, Rudolf G. Binding, Stanisław Brzozowski, Andrzej Frycz Modrzewski, Joachim Gasquet, Louis le Cardonnel, Franciszek Karpiński, Antonina Domańska, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Antoni Czechow, Michaił Bułhakow, Wincenty Korab-Brzozowski, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Tristan Derème, Tadeusz Boy-Żeleński, Adam Asnyk, Denis Diderot, Michał Bałucki, Seweryn Goszczyński, Jean-Marc Bernard, Alojzy Feliński, Fagus, Wiktor Gomulicki, Klemensas Junoša,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.