Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

CośCzerwone bucikiDziewczynka z zapałkamiDzwony
Historia rokuKrasnoludekKrólowa śnieguKwiaty Idalki
LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczory

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Max Elskamp
- Rudolf G. Binding
- Michaił Bułhakow
- Maria De La Fayette
- Léon Deubel
- Dōgen Kigen
- Théodore de Banville
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- René Descartes
- Jacob i Wilhelm Grimm


Polecamy:

śmierć
Pies i flakon
Zaczarowana Królewna
Poglądy księdza Hieronima Coignarda
Elegia
Zegar
Dolinami rzek Opisy podróży wzdłuż Niemna, Wisły, Bugu i Biebrzy
Przypadek
Wpatruj się co wieczor
dzień

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Dōgen Kigen, Karl Gjellerup, Hugo von Hofmannsthal, Rudolf G. Binding, Charles Baudlaire, Marija Konopnicka, brak, Max Elskamp, Seweryn Goszczyński, Pedro Calderón de la Barca, Björnstjerne Björnson, Adam Asnyk, Klemensas Junoša, Léon Deubel, Hans Christian Andersen, , Rudyard Kipling, Michał Bałucki, James Oliver Curwood, Tristan Derème, Jan Kasprowicz, Wiktoras Gomulickis, Maria Konopnicka, Konstanty Gaszyński, Louis le Cardonnel, Alfred Jarry, Joachim Gasquet, Francis Jammes, Gustave Kahn, Fryderyk Hebbel, Charles Baudelaire, Henry Bataille, Julius Hart, Stefan George, Aloysius Bertrand, Theodor Däubler, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Miguel de Cervantes Saavedra, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Johann Wolfgang von Goethe, E. T. A. Hoffmann, Homer, Anton Czechow, Daniel Defoe, Deotyma, Casimir Delavigne, Aleksander Brückner, Charles Guérin, Antoni Czechow, Théodore de Banville, Wiktor Gomulicki, George Gordon Byron, Stanisław Korab-Brzozowski, Wincenty Korab-Brzozowski, Denis Diderot, Jacob i Wilhelm Grimm, Alter Kacyzne, Marceline Desbordes-Valmore, Alojzy Feliński, Max Dauthendey, Franciszek Karpiński, Guillaume Apollinaire, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Charles Cros, Aleksander Dumas, Anatol France, Tadeusz Boy-Żeleński, Andrzej Frycz Modrzewski, Fagus, Stefan Grabiński, Honore de Balzac, Aleksander Fredro, Eurypides, Maria De La Fayette, Fryderyk Hölderlin, René Descartes, Louis Gallet, Anatole France, Michaił Bułhakow, Jean-Marc Bernard, Anatole le Braz, Bolesław Prus, Antonina Domańska, Frances Hodgson Burnett, Władysław Anczyc, Józef Czechowicz, Maria Dąbrowska, Zygmunt Gloger, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Stanisław Brzozowski, nieznany, Joseph Conrad,

http://www.lightcrew.eu
http://anmar-vip.pl
Ser du etter et 4 stjerner hotell i De
najładniejsza i profesjonalna sztukateria w najniższych cenach na rynku
beaver shot
© 2015 Zbiór książek.