Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

CośCzerwone bucikiDziewczynka z zapałkamiDzwony
Historia rokuKrasnoludekKrólowa śnieguKwiaty Idalki
LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczory

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Rudyard Kipling
- Joseph Conrad
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Hugo von Hofmannsthal
- Zygmunt Gloger
- Julius Hart
- E. T. A. Hoffmann
- Anatol France
- Stefan George
- Antoni Czechow


Polecamy:

Samowiedzy! Boleści!
Ritter Gluck
jednakowo
Dziewczynka i lalka
Muza chora
sam
Przesolił
Listek z nieba
Hymn do piękna
Kołysanka
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Charles Guérin, Aleksander Dumas, Alter Kacyzne, Alfred Jarry, Tadeusz Boy-Żeleński, Guillaume Apollinaire, Jean-Marc Bernard, Fryderyk Hebbel, Léon Deubel, Hans Christian Andersen, Stefan George, Max Elskamp, Henry Bataille, Johann Wolfgang von Goethe, Deotyma, Charles Baudlaire, Eurypides, Maria De La Fayette, Aleksander Fredro, , Stanisław Korab-Brzozowski, Honore de Balzac, Max Dauthendey, Anatol France, Andrzej Frycz Modrzewski, Théodore de Banville, Denis Diderot, Jacob i Wilhelm Grimm, Władysław Anczyc, Konstanty Gaszyński, Rudolf G. Binding, Zygmunt Gloger, James Oliver Curwood, Liudvika Didžiulienė-Žmona, E. T. A. Hoffmann, Maria Konopnicka, Franciszek Karpiński, Dōgen Kigen, Hugo von Hofmannsthal, Bolesław Prus, Aleksander Brückner, Julius Hart, Gustave Kahn, Marceline Desbordes-Valmore, Casimir Delavigne, Wiktor Gomulicki, Józef Czechowicz, Louis le Cardonnel, nieznany, Anatole le Braz, Michał Bałucki, Fagus, Charles Baudelaire, brak, Francis Jammes, Daniel Defoe, Anatole France, Jan Kasprowicz, Stanisław Brzozowski, Alojzy Feliński, Homer, Anton Czechow, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Miguel de Cervantes Saavedra, Björnstjerne Björnson, Maria Dąbrowska, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Antonina Domańska, Wincenty Korab-Brzozowski, Theodor Däubler, René Descartes, Klemensas Junoša, Karl Gjellerup, Joachim Gasquet, Frances Hodgson Burnett, Antoni Czechow, Rudyard Kipling, Joseph Conrad, Louis Gallet, Seweryn Goszczyński, Pedro Calderón de la Barca, Tristan Derème, Michaił Bułhakow, Aloysius Bertrand, Stefan Grabiński, George Gordon Byron, Charles Cros, Marija Konopnicka, Fryderyk Hölderlin, Wiktoras Gomulickis, Adam Asnyk, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort,

z tego źródła
http://www.obrazysalonowe.pl
kliknij aby przeczytać
górny slask atrakcje turystyczne
© 2015 Zbiór książek.